wtorek, 27 grudzień 2016 12:51

Napisał

Rusza projekt, który ma zwiększyć atrakcyjność i jakość szkolnictwa zawodowego w powiecie sanockim. Jego wartość to blisko 2 mln zł.

Ogłoszenie o rekrutacji - nauczyciele

Ogłoszenie o rekrutacji - uczniowie

Formularz zgłoszenia udziału w projekcie - nauczyciele

Formularz zgłoszenia udziału w projekcie - uczniowie

Regulamin rekrutacji - nauczyciele

Powiat Sanocki podpisał kolejną umowę na dofinansowanie projektu w ramach RPO, którego beneficjentem są prowadzone przez powiat szkoły zawodowe.

Projekt „Podniesienie atrakcyjności i jakości kształcenia zawodowego w Powiecie Sanockim” Nr Wniosku: WND-RPPK.09.04.00-18-0024/16 realizowany jest w partnerstwie z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. Jana Grodka w Sanoku w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, oś priorytetowa IX, działanie 9.4 Poprawa jakości kształcenia zawodowego.

Powiat Sanocki jako organ prowadzący dla szkół realizujących kształcenie zawodowe jest Liderem projektu.

Umowa o dofinansowanie została zawarta w dniu 9 listopada 2016 roku. Okres realizacji wynosi łącznie 36 miesięcy, od października 2016 roku do 30 września 2019 roku.

Projekt wieloaspektowo odpowiada na zdiagnozowane problemy w obszarze jakości szkolnictwa zawodowego; jego dostosowania do potrzeb rynku pracy.

Głównym celem projektu jest zwiększenie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego w powiecie sanockim w okresie do końca IX 2019 na potrzeby rynku pracy.

W ramach projektu przeprowadzone będą:

• Staże i praktyki dla 300 uczniów/uczennic, które organizowane są w celu zastosowania oraz pogłębienia zdobytej wiedzy i umiejętności zawodowych w rzeczywistych warunkach pracy, w przyszłej pracy zawodowej,
  • Kursy kwalifikacyjne i szkolenia specjalistyczne dla min. 286 uczniów/uczennic,
  • Szkolenia oraz studia podyplomowe dla 41 nauczycieli przedmiotów zawodowych oraz instruktorów praktycznej nauki zawodu.

Ponadto w ramach projektu:

• Zostaną doposażone pracownie specjalistyczne
  • Zostanie zakupiony sprzęt i pomoce dydaktyczne do realizacji zajęć w ramach projektu

Wartość projektu wynosi 1 939 329,07 zł z czego 89,49 % pochodzi z Europejskiego Funduszu Społecznego ( kwota 1 735 409,07 zł), natomiast 10,51% (203 920,00 zł) stanowi wkład własny niepieniężny Powiatu.

Czytany 1058 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 27 grudzień 2016 13:37

Administrator serwisu.

Strona: www.zs2.sanok.pl

Nasi Przyjaciele

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "ELMI" Michał Biłas, Jakub Biłas s. c.

"TOM-PLAST" Mazur M.,
Tszan T. sp. j.

Sanok Rubber Company S. A.

Jan Królicki