Akualności

Kierunki kształcenia

Mechanik pojazdów samochodowych
Operator obrabiarek skrawających
Technik pojazdów samochodowych
Technik teleinformatyk
Technik ochrony środowiska
Technik mechanik
Technik automatyk
Technik elektronik
Klasa mundurowa o profilu wojskowym
Prev
02-03-2011
17-12-2017
02-03-2011
02-03-2011
24-03-2014
02-03-2011
07-11-2018
31-10-2018
23-11-2018
Next
Administrator

Administrator

Administrator serwisu.

W dniu 1 lutego 2019 r. w Zespole Szkół Nr 2 w Sanoku („Mechanik”) odbyła się VIII edycja Konkursu Języka Angielskiego Technicznego dla uczniów szkół podstawowych (VII i VIII klasa) i gimnazjalnych - tym razem dotyczył on tylko języka angielskiego zawodowego związanego z branżą mechaniczną, samochodową, informatyczną oraz ochroną środowiska.

Z roku na rok, konkurs nasz cieszy się coraz większym zainteresowaniem
ze strony uczniów– w tym roku wzięło w nim udział aż 55 osób ze Szkół Podstawowych Nr 1, 3, 4, 8 i 9 w Sanoku, Szkoły Podstawowej w Besku, Dydni, Pobiednie, Prusieku, Niebieszczanach oraz Zespołu Szkół w Lutowiskach.

Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu zadań zamkniętych, sprawdzającego rozumienie tekstów pisanych oraz znajomość środków językowych ściśle związanych z w/w zagadnieniami, np. nazwami zawodów i narzędzi w branży mechanicznej, elementów i części samochodowych, urządzeń komputerowych, systemów operacyjnych, pojęć związanych z zagrożeniami i ochroną środowiska naturalnego.

Uczestnicy konkursu bardzo szybko i sprawnie poradzili sobie z rozwiązywaniem zadań konkursowych oraz wykazali się naprawdę imponującą wiedzą w zakresie znajomości słownictwa zawodowego. Zwycięzcą konkursu został Szymon Krysa - uczeń Szkoły Podstawowej Nr 9 w Sanoku, drugie miejsce zajął Nikodem Massey - uczeń Szkoły Podstawowej Nr 3 w Sanoku, na trzecim miejscu uplasowali się ex aequo Krystian Florko i Paweł Zatwarnicki również ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Sanoku, natomiast czwarte miejsce przypadło Kacprowi Barłogowi ze Szkoły Podstawowej w Niebieszczanach. Laureaci otrzymali bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe m.in. wysokiej klasy słuchawki bezprzewodowe, głośnik mobilny, bezprzewodową myszkę komputerową Natec Jaguar oraz power banki renomowanych firm jak również pamiątkowe dyplomy, stojaki pod telefony komórkowe, książki anglojęzyczne oraz drobne gadżety.

Dyrekcja i nauczyciele Zespołu Szkół nr 2 w Sanoku serdecznie gratulują laureatom i życzą dalszych sukcesów. Podziękowania kierują również do opiekunów, którzy przygotowali swoich podopiecznych do konkursu a już za rok zapraszają wszystkich chętnych na następną edycję zmagań z angielskimi słówkami z zakresu techniki.

 • kjz01
 • kjz02
 • kjz03
 • kjz04
 • kjz05
 • kjz06
 • kjz07
 • kjz08
 • kjz09
 • kjz10
 • kjz11
 • kjz12
czwartek, 17 styczeń 2019 20:56

FERIE Z TECHNIKĄ W "MECHANIKU"

FERIE Z TECHNIKĄ W "MECHANIKU"
DLA GIMNAZJALISTÓW I UCZNIÓW KLAS SIÓDMYCH I ÓSMYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
Kochasz klocki LEGO? Chcesz sam zbudować robota z LEGO i powalczyć nim na arenie? Chcesz pobawić się drukarką 3D i zobaczyć jakie ma możliwości? Interesujesz się motoryzacją? A może sam zaprojektujesz układ elektroniczny albo spróbujesz jak spawa się światłowody? A może chciałbyś pobawić się w badacza w nowocześnie wyposażonym laboratorium ochrony środowiska? Możesz spędzić dwa wyjątkowe tygodnie z profesjonalnym sprzętem i genialnymi nauczycielami przedmiotów zawodowych, w najstarszej szkole technicznej w Sanoku. Już wkrótce staniesz przed koniecznością wyboru szkoły średniej- więc zamiast siedzieć w domu, przed telewizorem lub bezproduktywnie na fejsie skorzystaj z naszej oferty. Kto wie? Może szkoła techniczna jest stworzona dla Ciebie? Tu łączymy naukę i pasję, pomagamy rozwinąć zainteresowania, by w przyszłości zdobyć wymarzoną pracę. Kto wie? Może Ty będziesz przyszłym finalistą olimpiady technicznej? To przepustka do świata wielkiej techniki i nauki.
Oferujemy udział w BEZPŁATNYCH zajęciach, które będą miały formę praktycznych warsztatów, uczestnicy będą mieli okazję, poprzez praktykę zrozumieć skomplikowane zagadnienia z robotyki, elektroniki, mechaniki i ochrony środowiska, poznać świat nowoczesnej techniki oraz rozwinąć swoje zdolności twórczego i kreatywnego myślenia.
Na zajęcia zapraszają doświadczeni i niezwykle lubiani przez młodzież nauczyciele Zespołu Szkół nr 2 w Sanoku- Monika Adamska, Bogdan Buczek, Marek Chimiak, Marek Skalski oraz Piotr Naumowicz.
Zapisy w sekretariacie szkoły od 21.01.2019 do 04.02.2019 pod numerem telefonu 13 46 53 951 lub osobiście. Liczba miejsc ograniczona.
Adres: Zespół Szkół nr 2 w Sanoku, ul. Stróżowska 15, 38-500 Sanok

wtorek, 15 styczeń 2019 16:28

Zaproszenie

obr

Sanok, 09.01.2019

Zaproszenie

Zespół Szkół nr 2 im. Grzegorza z Sanoka w Sanoku

zaprasza:

osoby odpowiedzialne za realizację zadań z zakresu doradztwa edukacyjno-zawodowego w szkole, dyrektorów, wychowawców, doradców zawodowych, pedagogów i psychologów oraz osoby zainteresowane tematyką doradztwa edukacyjno-zawodowego na spotkanie szkoleniowe:


„Szkolnictwo zawodowe w dobie reformy”
„Planowanie drogi kształcenia i kariery zawodowej ucznia na etapie podstawowym i gimnazjalnym”

które odbędzie się dnia 05.02.2019 r. o godz. 10.00
w Zespole Szkół nr 2 w Sanoku, ul. Stróżowska 15, 38-500 Sanok.
Celem szkolenia jest wsparcie kadry pedagogicznej szkół w efektywnej realizacji zadań z doradztwa edukacyjno-zawodowego, ze szczególnym uwzględnieniem szkolnictwa branżowego i technicznego. Spotkanie będzie prowadzone przez wieloletnich praktyków – dyrekcję i nauczycieli Zespołu Szkół nr 2 w Sanoku oraz przedstawicieli firm i instytucji otoczenia biznesu: ADR Polska S.A., DO-MET, Sanok Rubber Company, CECH Rzemiosł Różnych w Sanoku.
Obecni na spotkaniu nauczyciele otrzymają pakiet materiałów szkoleniowych i informacyjnych.

Czas trwania szkolenia: 2 godz.

Ze względów organizacyjnych prosimy o potwierdzenie udziału do dnia 25.01.2019 r.                        
(tel.: 13 465 39 51, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ).

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych do udziału w „ IV Wojewódzkim Turniej Pojazdów Zasilanych Wodą", którego finał odbędzie się w czwartek 28 lutego 2019 r. w Zespole Szkół Nr 2 w Sanoku.
Turniej Pojazdów Zasilanych Wodą polega na zbudowaniu modelu pojazdu, który do napędu wykorzysta energię potencjalną 1 litra wody. Szczegółowe informacje dotyczące Turnieju oraz regulamin dostępne są w zakładce Turniej Pojazdów.
Turniej zostanie rozegrany w konkurencji „Maksymalny zasięg". Dla uczestników Turnieju przewidziano oprócz dyplomów, atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Gwarantujemy dobrą zabawę i zdrową rywalizację.
Na zgłoszenia czekamy do 11 lutego 2019 r.

Turniej został zgłoszony do wykazu konkursów i turniejów Kuratorium Oświaty w Rzeszowie wpisywanych na świadectwie ukończenia szkoły (uczniowie mogą uzyskać dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych).

Wszelkie pytania i wątpliwości prosimy kierować drogą elektroniczną na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 


Z poważaniem,
Organizator Turnieju
Zespół Szkół nr 2 w Sanoku

9 grudnia 2018 roku w Piasecznie odbył się VII Ogólnopolski Turniej Maszyn Wiatrowych.

Z czterech drużyn: „Wiatrołapy” (Waldemar Pyko, Paweł Konopelski), „Śmigło II” (Jakub Cwenar, Mateusz Suwała), „Wicher” (Bartosz Bukład), Biały Miś (Krzysztof Lubecki), które uczestniczyły w eliminacjach regionalnych Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych w Puławach, do finału zakwalifikował się Krzysztof Lubecki z turbiną „Biały Miś”. Fakt zakwalifikowania się Krzysztofa do rozgrywek finałowych, był dużym zaskoczeniem, gdyż to nie „Miś” był typowanym faworytem w tegorocznych rozgrywkach Turnieju Maszyn Wiatrowych, lecz turbina „Wicher” - opracowana przez uczniów nowa konstrukcja turbiny wyposażona w mechanizm automatycznej zmiany geometrii łopatek.

Skonstruowanie idealnej turbiny wiatrowej, która sprosta wszystkim wymaganiom regulaminu turnieju nie jest zadaniem łatwym i bez gruntownej wiedzy z zakresu aerodynamiki przepływu nie ma co liczyć na znaczący sukces.

Jakie są założenia turnieju?. Turniej Maszyn Wiatrowych polega na zaprojektowaniu i wykonaniu modelu turbiny wiatrowej o ściśle określonych wymiarach, która na profesjonalnym stanowisku pomiarowym osiągnie maksymalną moc, maksymalne obroty mierzone pod zadanym obciążeniem oraz maksymalny moment obrotowy przy zatrzymanym wale turbiny. Każdy parametr jest odpowiednio punktowany, a suma zdobytych punktów decyduje o miejscu w klasyfikacji generalnej. Problem polega na tym, że nie da się zbudować turbiny, która osiągnie maksymalne wartości tych trzech parametrów. Tak to już jest, że gdy jeden z parametrów rośnie inny maleje i dlatego o sukcesie decydują odpowiednie proporcje między nimi.

Co nas cieszy? Jesteśmy jedyną szkołą techniczną w całym województwie podkarpackim, która w przeciągu 4 ostatnich lat czterokrotnie zdobywała czołowe miejsca na eliminacjach regionalnych TMW i kwalifikowała się do rozgrywek ogólnopolskich zajmując miejsca w pierwszej dziesiątce. W bieżącym roku, 7-a największa prędkość obrotowa w kraju, 12-a największa moc i 13 miejsce w klasyfikacji generalnej nie jest dla nas powodem do wstydu zważywszy na to, jak duża liczba uczestników z całej Polski walczyła o wejście do finału VII Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych.  

Z roku na rok poziom turnieju wzrasta, a parametry jakie w bieżącym roku osiągały budowane przez uczestników turbiny zaskoczyły samych organizatorów. Jeszcze w 2015 roku, aby zakwalifikować się na eliminacje ogólnopolskie wystarczyło zaledwie 6 Watów i około 400 obr/min.

Jakie parametry osiągane są dzisiaj ? Jako przykład niech posłużą wyniki jakie osiągały budowane przez uczniów „Mechanika” turbiny na przełomie czterech ostatnich lat.

2015 eliminacje w Krakowie - 5.92 W, 432 obr/min

2015 finał w Piasecznie - 8.39 W, 556 obr/min

2016 eliminacje w Katowicach - 62 W, 750 obr/min

2016 finał w Piasecznie – 76,4 W,782 obr/min

2017 eliminacje w Kędzierzynie–Koźlu - 83W , 798 obr/min

2017 finał w Piasecznie – 86W, 803 obr/min

2018 eliminacje w Puławach – 86,49 W, 778,2 obr/min

2018 finał w Piasecznie – 92,8 W, 840 obr/min

 Plany na przyszłość. Coroczny udział młodzieży w Turnieju Maszyn Wiatrowych sprawia, że ich wiedza z zakresu energii wiatrowej rośnie jak „moc do trzeciej potęgi prędkości wiatru”. Jak mówią uczestnicy turnieju - „zdobytej wiedzy na pewno nie zmarnujemy, a efektem prac nie będzie już „Biały Miś” (i tak nie był biały tylko czerwony), ale nowa ulepszona konstrukcja Wicher II”.

 

Zobacz projekt turbiny „Wicher I” z mechanizmem automatycznej zmiany geometrii łopatek.

 

poniedziałek, 03 grudzień 2018 11:05

INFORMACJA O WYBORZE NAJKORZYTNIEJSZEJ OFERTY

Sanok 03.12.2018
INFORMACJA O WYBORZE NAJKORZYTNIEJSZEJ OFERTY

Zamawiający:

Powiat Sanocki / Zespół Szkół nr 2 im. Grzegorza z Sanoka w Sanoku

Ul. Stróżowska 15

38-500 Sanok

Tryb i przedmiot zamówienia:

Rodzaj zamówienia: usługi

Tryb udzielenia zamówienia: zapytanie ofertowe

Nazwa zamówienia:

pełnienie funkcji Koordynatora merytorycznego projektu w Zespole Szkół nr 2 w Sanoku w ramach projektu Dostosowanie oferty Zespołu Szkół nr 2 w Sanoku do potrzeb lokalnego rynku pracy" dofinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, Osi priorytetowej IX – Jakość edukacji i kompetencji w regionie, Działania 9. 4 Poprawa jakości kształcenia zawodowego od dnia 03.12.2018 r. do dnia 31.10.2021 r. (35 miesięcy)

Nazwa i adres Wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

Mamet Marcin Łątka

Forsycji 4/8/A
35-604 Rzeszów

sobota, 01 grudzień 2018 14:00

Oficjalna lista finalistów

Dziś 1 grudnia na stronie http:// turniejmaszyn.pl pojawiły się oficjalne wyniki kwalifikacji do VII Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych. W bieżącym roku o wejście do finału walczyło 174 drużyn z całej Polski.
Miło poinformować, że w grupie 26 najlepszych drużyn znalazła się drużyna z Mechanika. Wielki finał już 9 grudnia w Piasecznie.

sobota, 24 listopad 2018 14:45

A co to to, co to to, co tak się kręci?

Do startu gotowa stoi maszyna,
Żółta, ogromna, silikon z niej spływa...
Łopaty do niej podoczepiali,
Wielkie i lekkie, z plastiku, nie stali,
I pełno ludzi siedzi na sali,
A wszystkich drużyn jest ponad czterdzieści,
Z Lublina i Puław, nawet z Parczewa...
...
Nagle - świst! Nagle gwizd!
I kręci się, kręci, biegu przyśpiesza.
A co to to, co to to, co tak się kręci?
...
Nie, nie... to nie jest wiersz Tuwima i to nie jest lokomotywa lecz „Wicher" „Miś", „Śmigło", „Wiatrołapy" i nasz czwarty już start w VII eliminacjach do Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych. 22 listopada do Puław zjechało 46 drużyn z regionu Polski południowo-wschodniej, aby walczyć o wejście do finału ogólnopolskiego TMW. Nasi geniusze, czyli Paweł Konopelski, Krzysztof Lubecki, Jakub Cwenar, Mateusz Suwała, Bartosz Bukład i Waldemar Pyko, robili wszystko, aby zająć jak najlepszą pozycję w tej emocjonującej rywalizacji. Jakie efekty?  W zestawieniu generalnym "Miś"  wywalczył 7 pozycję  i awans do eliminacji ogólnopolskich jako jedyna szkoła z Sanoka!!!

 • tmwl1
 • tmwl2
 • tmwl3
 • tmwl4
Budowane przez nas maszyny wiatrowe z roku na rok wykazują coraz lepsze parametry - podobnie było i w tym roku. Moc o 3 Waty większa w porównaniu do roku ubiegłego to dla nas wciąż mało.
Wyjazd do Puław nie był przypadkowy - to bardzo mocny region z największą liczbą uczestników. Tu uzyskaliśmy informację na temat parametrów, jakie w tym roku będą osiągały zbudowane przez uczniów turbiny i określiliśmy nasze szanse na pozycję w rozgrywkach ogólnopolskich. Był również sprawdzianem dla naszej nowej konstrukcji, którą wyposażyliśmy w mechanizm automatycznej zmiany geometrii łopatek. Mechanizm sprawdził się znakomicie, ale sama turbina wymaga jeszcze pewnych poprawek.

Jakie mamy szanse w eliminacjach ogólnopolskich? Bez wprowadzenia modyfikacji nasza turbina nie zagwarantuje nam znaczącego sukcesu.
Czy weźmiemy udział w rozgrywkach ogólnopolskich? To pytanie pozostanie na razie bez odpowiedzi.!

Serdecznie dziękuję drużynom za trud, poświęcony czas i godne reprezentowanie szkoły.

Nabór na stanowisko Koordynatora merytorycznego projektu w Zespole Szkół Nr 2 w Sanoku w ramch projektu "Dostosowanie oferty Zespołu Szkół Nr 2 w Sanoku do potrzeb lokalnego rynku pracy"

Załączniki:

Zapytanie ofertowe

Formularz ofertowy

piątek, 23 listopad 2018 12:13

Klasa mundurowa o profilu wojskowym

Klasa mundurowa o profilu wojskowym w ZS2 prowadzona jest na zasadach innowacji.
Adresatami innowacji są uczniowie wszystkich klas technikum (specjalność: technik mechanik, technik pojazdów samochodowych, technik teleinformatyk, technik ochrony środowiska, technik automatyk, technik elektronik). Uczniowie technikum chcący uczestniczyć w zajęciach wojskowych deklarują swoją chęć poprzez wypełnienie wniosku dostępnego w sekretariacie Szkoły. Zajęcia z zakresu wojskowości i wychowania fizycznego realizują w grupie międzyoddziałowej.
Czas realizacji innowacji obejmuje trzy kolejne lata cyklu kształcenia od klasy pierwszej począwszy. Zajęcia innowacyjne odbywać się będą jeden raz w tygodniu przez dwie godziny dydaktyczne w ramach przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa /program rozszerzony/ w klasie pierwszej, drugiej i trzeciej. Ponadto, uczniowie realizują autorski program z wychowania fizycznego, przygotowujący ich do testu kwalifikacyjnego sprawności fizycznej dla kandydatów w korpusie szeregowych zawodowych do jednostek desantowo-szturmowych, desantowych, rozpoznawczych i specjalnych.
Motywacja wprowadzenia innowacji
Innowacja „Edukacja dla bezpieczeństwa z elementami wiedzy o wojsku – klasa mundurowa o profilu wojskowym w Zespole Szkół Nr 2 w Sanoku" jest odpowiedzią na pojawiające się coraz częściej u uczniów nasze Szkoły zainteresowanie problematyką związaną z szeroko pojętą wojskowością (zwłaszcza po wznowieniu zajęć na szkolnej strzelnicy sportowej). Innowacja stanowi także wyjście naprzeciw wymogom edukacyjnym zawartym w aktualnej podstawie programowej dla IV etapu edukacyjnego, poszerzając warunki do rozwoju zainteresowań uczniów oraz rozbudzania ich aktywności, ciekawości poznawczej i kreatywności, jak również tworzenie pola do realizacji marzeń i planów związanych z wykonywaniem zawodu w ramach Sił Zbrojnych RP.
Innowacja stwarza młodzieży możliwość rozeznania i wzmocnienia postaw proobronnych i patriotycznych; przybliża możliwość wiązania przyszłości zawodowej z Wojskiem; Innowacja poszerza ofertę edukacyjną dla uczniów szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych, szczególnie zainteresowanych następującymi ścieżkami rozwoju zawodowego: zawodowa służba wojskowa, terytorialna służba wojskowa, zasilenie zasobów rezerw osobowych Sił Zbrojnych RP.
Założenia ogólne
1. Innowacja skierowana jest do uczniów klasy Technikum (specjalność technik mechanik, technik pojazdów samochodowych, technik teleinformatyk, technik ochrony środowiska, technik automatyk, technik elektronik ).
2. Główne założenia pracy na innowacyjnych zajęciach:
a) wykorzystanie wsparcia ze strony:
- 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu,
- Wojskowej Komendy Uzupełnień w Sanoku.
b) organizowanie i współorganizowanie:
- szkoleniowych wyjazdów poligonowych,
- zajęć na pasie taktycznym,
- zajęć w szkolnej strzelnicy sportowej /strzelanie z broni pneumatycznej krótkiej i długiej z trzech postaw, strzelanie dynamiczne/,
- nauka pływania z możliwością zdobycia karty pływackiej,
- przygotowanie do testu kwalifikacyjnego sprawności fizycznej dla kandydatów w korpusie szeregowych zawodowych do jednostek desantowo-szturmowych, desantowych, rozpoznawczych i specjalnych.
c) wdrożenie pracy metodą warsztatową szczególnie w toku treningu umiejętności społecznych; ćwiczenia doskonalące pracę w zespole, komunikowanie się, skuteczne rozwiązywanie problemów, wzmacnianie poczucia własnej wartości, branie odpowiedzialności za swoje postępowanie, budowanie cech lidera w zespole; umiejętność podejmowania decyzji, radzenia sobie ze stresem, umiejętność zachowania się w różnych sytuacjach.

 • kwl1
 • kwl2
 • kwl3
 • kwl4
 • kwl5
 • kwl6
 • kwl7
 • kwl8
 • kwl9

 

 

 

Kliknij, aby obejrzeć prezentację

Strona 1 z 8

Mini Kalendarz

Dzisiaj jest: Sobota
16 Lutego 2019
Imieniny obchodzą
Bernard, Danuta, Dan, Danisz, Julianna,
Symeon

Do końca roku zostało 319 dni.
Szczęśliwe numerki: Nie losujemy

power

podkarpackie

Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 35 gości oraz 0 użytkowników.