Informacje o szkole

Nabór 2018/2019

sobota, 01 sierpień 2009 14:32

Informacje o szkole

Witamy i zapraszamy do przejrzenia danych dotyczących Zespołu Szkół Nr2 w Sanoku. Jest to szkoła średnia techniczna kształcąca młodzież w celu uzyskania przez nią zawodu oraz wiedzy ogólnej. Budynek szkoły wyróżnia się od innych wyjątkową wielkością, powojennym stylem oraz charakterystyczną kolumnadą. Na zapleczu usytuowane są budynki warsztatów szkolnych oraz boiska sportowe. Szkoła została założona zaraz po II wojnie światowej i z początku nie wyglądała tak okazale, a pracowało w niej niewielu nauczycieli. Rok szkolny 1946/47 był inauguracyjnym dla działalności szkoły, która wówczas liczyła 135 uczniów i siedmiu stałych nauczycieli. Pierwszym dyrektorem szkoły był pan Władysław Dziduszko. Najpierw była to placówka dydaktyczna działająca przy Sanockiej Fabryce Wagonów (dzisiejszy Autosan) i nazywała się Państwowa Szkoła Przemysłowa, a następnie Państwowe Gimnazjum Przemysłowe. Stopniowo szkoła uniezależniała się od fabryki, rozbudowując się i zwiększając bazę dydaktyczną, stała się jedną z najważniejszych szkół technicznych w regionie. W późniejszych latach znana była jako Technikum Mechaniczne, do którego uczęszczało wiele młodzieży sanockiej i z sąsiednich miejscowości. Dzisiaj to największa szkoła średnia w Sanoku, która posiada.

870 uczęszczających uczniów
82 nauczycieli stałych i dochodzących
37 sal lekcyjnych
5 pracowni specjalistycznych
5 pracowni komputerowych
1 multimedialne centrum informacyjne

Nauka w Zespole Szkół Mechanicznych opiera się o ciekawą i nowoczesną bazę dydaktyczną, wzbogacaną w sprzęt komputerowy oraz informatyczne środki audiowizualne.  połączeniu z fachowością naszych nauczycieli szkoła kształci w sposób ciekawy i bezstresowy, a nasi wychowankowie mogą się pochwalić osiągnięciami w różnych dziedzinach życia szkolnego, a więc w technice, nauce czy sporcie. Często odbywają się rozgrywki sportowe wyłaniające coraz nowsze talenty sportowe. Oprócz tego młodzież organizuje imprezy kulturalne typu dyskoteki i inne formy miłego spędzania czasu. Szczycimy się przede wszystkim swoimi abiturientami, wśród których jest wiele osobistości z naszego regionu. Życiem szkoły kieruje dyrektor naczelny wraz ze swymi zastępcami, a do pomocy ma również Samorząd Uczniowski i Radę Rodziców. Poziom edukacji jednak zależy od grona pedagogicznego - ludzi życzliwych i sympatycznych, którzy służą pomocą nie tylko w sprawach szkolnych, ale również prywatnych ucznia. Dbamy również o komfort i warunki nauki naszych wychowanków, którzy mogą czuć się bezpieczni. Główne osiągnięcia naszych uczniów to udziały w: Turnieju Młodych Mistrzów Techniki, konkursie prac dyplomowych organizowanym przez Politechnikę Poznańską, konkursach organizowanych przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Sanitarnych w Rzeszowie, konkursie na najlepsze prace dyplomowe, konkursach recytatorskich itp.

Czytany 23768 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 12 czerwiec 2012 16:33

Administrator serwisu.