Informacje dla gimnazjalistów

czwartek, 24 marzec 2016 19:50

Informacje dla gimnazjalistów

Napisał

W Zespole Szkół nr 2 w Sanoku możesz ubiegać się o przyjęcie do dwóch typów szkół: czteroletniego technikum i trzyletniej szkoły branżowej. Nauka w technikum i szkole branżowej daje możliwość uzyskania zawodu.

Technikum kończy się maturą, możesz więc kontynuować po nim naukę na studiach wyższych. Szkoła branżowa również nie zamyka drogi do zdania egzaminu maturalnego, ponieważ naukę możesz kontynuować w szkole branżowej II stopnia (kształcenie będzie trwało 2 lata), zdać maturę oraz uzyskać tytuł technika.

Zawody w których kształci „Mechanik” to zawody poszukiwane na rynku pracy. Po ukończeniu szkoły masz „fach w ręku” a równocześnie, jeśli tylko chcesz, możesz kontynuować naukę na studiach wyższych.

ZAWODY W KTÓRYCH KSZTAŁCIMY

TECHNIKUM:

- technik teleinformatyk (przedmioty punktowane podczas rekrutacji: język polski, język obcy, matematyka, informatyka)

- technik ochrony środowiska (przedmioty punktowane podczas rekrutacji: język polski, matematyka, język obcy, biologia)

- technik mechanik (przedmioty punktowane podczas rekrutacji: język polski, matematyka oraz dwie najwyższe oceny z przedmiotów do wyboru: język obcy, informatyka, fizyka)

- technik pojazdów samochodowych (przedmioty punktowane podczas rekrutacji: język polski, matematyka oraz dwie najwyższe oceny z przedmiotów do wyboru: język obcy, informatyka, fizyka)

SZKOŁA BRANŻOWA:

- mechanik pojazdów samochodowych (przedmioty punktowane podczas rekrutacji: język polski, informatyka, matematyka, zajęcia techniczne)

- elektromechanik pojazdów samochodowych (przedmioty punktowane podczas rekrutacji: język polski, informatyka, matematyka, zajęcia techniczne).

Wszystkich gimnazjalistów zapraszamy do odwiedzenia zakładki rekrutacja, gdzie znajdują się szczegółowe zasady przyjęć na rok szkolny 2017/2018 i do zakładki kierunki kształcenia, gdzie znajduje się szczegółowy opis kierunków.

Atuty szkoły:

• zagraniczne praktyki zawodowe dla uczniów technikum i zasadniczej szkoły zawodowej (Hiszpania, Malta, Włochy, Niemcy, Wielka Brytania, Portugalia) finansowane ze środków unijnych ERASMUS+,
  • wysoka zdawalność egzaminów zawodowych,
  • znaczące sukcesy na konkursach i olimpiadach zawodowych szczebla wojewódzkiego i ogólnopolskiego,
  • możliwość zdobycia dodatkowych umiejętności i certyfikatów (np. certyfikat CISCO „IT Essentials”, kurs programu AutoCAD),
  • dla uczniów technikum pojazdów samochodowych bezpłatny kurs prawa jazdy kat.B,
  • możliwość uzyskania książeczki spawacza i certyfikatu na jedną z metod spawalniczych bez dodatkowego i kosztownego kursu kwalifikacyjnego,
  • nauka w systemie jednozmianowym,
  • możliwość zakwaterowania w internacie,
  • dogodna lokalizacja,
  • tytuł SZKOŁY z KLASĄ.

Ewentualne pytania prosimy kierować telefonicznie do sekretariatu szkoły: 134653950, 134653951.
Przypominamy również, że wzorem lat poprzednich nabór będzie prowadzony drogą elektroniczną.
Adres strony „naboru”:https://nabor.pcss.pl/sanok/
Uczniów, którzy mają problemy z logowaniem lub wydrukiem - zapraszamy do sekretariatu naszej szkoły, gdzie zostanie udzielona fachowa pomoc techniczna.

Czytany 2736 razy Ostatnio zmieniany piątek, 28 kwiecień 2017 19:39

Administrator serwisu.

Strona: www.zs2.sanok.pl

Nasi Przyjaciele

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "ELMI" Michał Biłas, Jakub Biłas s. c.

"TOM-PLAST" Mazur M.,
Tszan T. sp. j.

Sanok Rubber Company S. A.

Jan Królicki